Bağımsız vinç muayenecileri

Kullanılmış vinçler için üçüncü şahıs muayeneleri

Kullanılmış vinçleri kim denetleyebilir? Bir müteahhit veya bayi kullanılmış bir vinç satın almak istediğinde, buna genellikle bağımsız bir inceleme isteği eşlik eder. Şirket içinde vinç denetimi hakkında bilgi sahibi olan ve aynı zamanda vince seyahat edebilecek birini bulmak genellikle zordur. Bir diğer zorluk ise Avrupa ve Kuzey Amerika gibi ülkeler için vize almak. Vinçlere aracılık eden veya satan kişiler de ekspertiz olarak hareket etmemelidir. Satıcıyı üzmemek için kusurların belirtilmemesi riski vardır. Birçok ülkede vinçler için bağımsız bir test hizmeti olduğunu bilmek iyidir.

Bağımsız vinç muayenecileri

Yukarıda bahsedilen problem için iyi bir çözüm söz konusudur. 2006 yılından beri Alman firması Mevas, kullanılmış ağır iş makineleri için teslim öncesi muayene hizmeti vermektedir. Firmanın sunduğu kaliteli hizmet önemli miktarda takdir toplamıştır. Müşterileri arasında başlıca iş makinesi bayileri ve dünya çapında müteahhitler yer almaktadır. Mevas dış ticareti olmayan bağımsız bir firmadır, teçhizatı ve teknisyen ekipleri çoğu ülkede bulunmaktadır. Yerel muayenecileriyle birlikte Mevas, ikinci el vinçler için uygun fiyatlı muayene hizmeti sağlamaktadır.

Mobil-vinc-degerlendirmesi

İş ağı

Mevas vinç muayenecileri çeşitli ülkelerde faaliyet göstermektedir. Bazı yerlerde yerel vinç güvenlik denetçileriyle işbirliği yapmaktayız. Bu sayede Belçika, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Finlandiya, Almanya, Macaristan, Hollanda, İrlanda, Polonya, Avusturya, Birleşik Krallık, Romanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve dünyanın diğer bazı ülkelerinde kullanılmış vinçler için muayene hizmeti sunmaktayız. Mevas müşterileri detaylı bir muayene raporu alacaklardır. Bu raporda tüm problemler ve gerekli tamirler listelenmiştir. Mevas vinç muayene kontrol listeleri 50-70 adet fotoğraf ile birlikte verilir. Talep üzerine, fonksiyon testi sırasında vincin bir videosunu oluşturabiliriz. Genellikle vinç raporu İngilizce olarak yazılır. Bazı durumlarda başka dillerde yorumlar da eklenebilmektedir. Mevas ekibi ayrıca gümrük, nakliye ve kullanılmış vinçlerin tamiri konularındaki taleplerde de destek verir. Diğer ağır iş makinelerinin muayenesi.

Mevas vinç muayenecilerinin kalifikasyonu

Muayene ekibi özellikle kullanılmış iş makineleri konusunda eğitilmiştir. Muayeneciler sorunların nerede olabileceği konusunda bilgi sahibidirler ve düzenli olarak eğitim alırlar. Her vincin farklı olması nedeniyle Mevas yönetimi şantiyede spesifik olarak ilgili makineyi bilen bir vinç operatörü bulunmasına önem vermektedir. Mühendislerimiz vinçler hakkında farklı firmalarda bilgi edinmişlerdir. Ekipler arasındaki bilgi akışı, farklı vinç markaları hakkında güncel bilgi erişimini sağlamaktadır. Mevas, son on yıl içinde Liebherr, Grove, PPM, Terex, Krupp, Tadano, Faun, Demag, Manitowoc, Locatelli, Kato ve Kobelco’nun vinçlerini muayene etmiştir. Firmamızın kurucusu, tüm iş hayatı boyunca ağır iş makineleri ile ilgilenmiştir. Wolfgang yeni veya kullanılmış iş makineleri için operatör, tamirci ve satış müdürü olarak yetişmiştir.

Şirketin diğer hizmetleri

Şirket, inşaat sektörü için kullanılmış ekipmanların denetimi konusunda uzmanlaşmıştır. Kullanılmış makineler için açıkça yapılandırılmış muayene listeleri, meslekten olmayan kişilerin bile durumu anlamasına yardımcı olur. Böylece, dünyanın her yerindeki alıcılar, sahada bulunmalarına gerek kalmadan bir makinenin durumunu evlerinden değerlendirebilirler.

Kullanılmış vinçlerin muayenesi için bilgi içeren sayfadasınız. İnşaat makineleri denetim hizmeti için de bir sayfa bulunmaktadır.